Loading Posts...
ventolin therapy €4.66

Start z biznesem w Gdyni – dlaczego warto?

Stali czytelnicy z pewnością już się zorientowali, że lipiec został ogłoszony u nas miesiącem Gdyni. Udowadniamy, że to wspaniałe miasto, pełne ambitnych ludzi, przyjazne przedsiębiorcom – idealne miejsce do prowadzenia biznesu. Pokazywaliśmy to w artykule Gdynia – miasto przedsiębiorców. Dziś czas na szereg argumentów potwierdzających nasze słowa!

Gdynia nie jest dużym miastem, raczej średnim, zarówno pod względem powierzchni jak i ludności. Do tego prawa miejskie ma zaledwie 91 lat i jest bliską sąsiadką wiekowego i równie nowoczesnego Gdańska. Mimo to radzi sobie wspaniale! To w Gdyni powstał Pomorski Park Naukowo – Technologiczny, posiadający specjalną, startupową strefę.

Startupy

W PPNT powstała specjalna Strefa startup. Jest to oferta dla studentów, początkujących przedsiębiorców, freelancerów i wszystkich tych, którzy dopiero rozwijają swój pomysł na działanie w biznesie. PPNT oferuje także coworking, czyli przestrzeń do wspólnej pracy wraz z wyposażeniem, co wśród świeżych przedsiębiorców może być szczególnie przydatne. Organizowane są także warsztaty oraz spotkania tematyczne, PPNT zapewnia także wsparcie merytoryczne w zakresie rozwoju koncepcji biznesu. Więcej informacji można zaczerpnąć na stronie PPNT w zakładce poświęconej startupom.

Darmowe szkolenia

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny prowadzi szereg szkoleń i warsztatów, to świetna okazja do pogłębiania swojej wiedzy.

19.07.2017 odbyły się warsztaty ,,Slajdologia czyli sztuka tworzenia genialnych prezentacji”. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki występowania na forum, przemawiania w różnych okolicznościach oraz skutecznego argumentowania swoich opinii. Doskonała autoprezentacja to ważna kwestia w świecie biznesu, zarówno dla menadżerów, specjalistów jak i w wielu innych zawodach. To klucz do sukcesu umożliwiający jak najlepsze zaprezentowanie naszej marki oraz nas samych, co przynosi wymierne i długofalowe korzyści.

27.07.0217 odbyło się szkolenie ,,Jak promować bloga na Instagramie? Strefa Blogera #7”.  Blog to nie biznes? Powiedzcie to czołowym blogerom w Polsce i na świecie. Prowadzenia bloga to już nie tylko hobby, to przede wszystkim praca i często główne (albo i jedyne) źródło zarobku,  a blogerzy i vlogerzy wyparli aktorów i piosenkarzy – teraz to oni są idolami. Coraz częściej pojawiają się reklamach popularnych produktów i w różnego rodzaju akcjach społecznych. O tym, jak ważne dla biznesu jest pojawienie się w mediach społecznościowych pisaliśmy już w artykule Social Media – Jakie przynoszą plusy dla biznesu?.

Spotkanie dotyczyło Instagrama oraz narzędzia graficznych, które pomagają w promocji bloga. Prowadzący udowadniali dlaczego Instagram jest ważnym medium społecznościowym, jak zbierać tzw. followersów, czym jest społeczność i dlaczego warto ją tworzyć.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca PPNT zaprasza na Konsultacje z funduszem Alfabeat. Spotkania skierowane są do osób, które posiadają pomysł na innowacyjny projekt, ale nie posiadają funduszy na jego realizację lub zwyczajnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Jak można przeczytać na stronie PPNT, ,, Alfabeat to akcelerator i fundusz kapitałowy wspierający – poprzez mentoring i finansowanie – przedsiębiorstwa technologiczne realizujące projekty opierające się na pracach o charakterze badawczo-rozwojowym. Efektem współpracy powinno być opracowanie lub udoskonalenie produktów/procesów/usług, a następnie ich komercjalizacja.” Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 sierpnia.
Po więcej szczegółów warto odwiedzić stronę alfabeat.

Szkolenia są bezpłatne, mogą w nich wziąć udział firmy z całej Polski.  Warto na bieżąco śledzić stronę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, aby wiedzieć kiedy i jakie wydarzenie będzie miało miejsce: ppnt.pl

Przypominamy także artykuł o dofinansowaniach, jakie można zdobyć w tym roku Jakie dofinansowanie możemy zdobyć w 2017 roku?. Jeszcze nie jest za późno na zgłoszenia!

Warto postawić na Gdynię

Dlaczego warto się odważyć i spróbować?  Na to pytanie chyba nie trzeba odpowiadać, najlepiej powołać się na ranking opublikowany przez magazyn Forbes 100 największych polskich prywatnych firm. Polskie przedsiębiorstwa są znane i cenione na całym świecie. Jesteśmy ważnym partnerem biznesowym w wielu branżach – naprawdę mamy powody do dumy.

Zapewne wielu z was na liście odnajdzie znajomo brzmiące nazwy i nieco się zdziwi, że są to polskie marki. O tym, że marki odzieżowe takie jak Reserved czy Mohtio należą do polskiej firmy LPP wie już niemal każdy, ale to, że CCC, Vectra czy Ziaja to również polskie firmy, może być zaskoczeniem.

Również Gdynia ma swoje znane, rodzime marki. Fani sportu na pewno kojarzą firmę Trec Nutrition. Znany już w innych krajach Europy producent odżywek i suplementów sportowych, ale także odzieży czy akcesoriów do ćwiczeń siłowych, ma swoją siedzibę w Gdyni. Trec Nutrition posiada najszerszą i najbardziej konkurencyjną ofertę takich produktów w skali kraju. Swoje produkty firma sprzedaje również do innych krajów m.in.: Anglii, Francji, Niemiec, Bułgarii czy Włoch.

Równie znana marka, tym razem szczególnie wśród kobiet – Marion. Firma Marion została założona przez Waldemara Ostrowskiego w 1991 roku w Gdyni. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja kosmetyków do włosów, jednak istnieją plany aby poszerzyć asortyment o kosmetyki do ciała. Produkty Marion są już rozpoznawalne za granicą i z sukcesem sprzedawane są w takich krajach jak: Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Ukraina, Albania i Macedonia.

Z Gdyni wywodzi się również firma SEKO – przedsiębiorstwo przetwórstwa rybnego. Firma w 1992 roku. Produkuje głównie marynaty rybne, sałatki, pasty oraz ryby smażone w zalewach octowej i pomidorowej. Cała oferta liczy sobie ponad 200 pozycji.

Napawa nas duma, że polscy przedsiębiorcy odnoszą sukcesy i kibicujemy wszystkim – obecnym gigantom, jak i tym dopiero raczkującym w świecie biznesu.

5.00 śr ocena (99% wynik) - 12 liczba głosów

Show 5 comments

4 sierpnia, 2017
0

Nie ma wielkiego biznesu bez sztuki, a współczesnej sztuki bez światowego designu i tutaj pojawiają się kolejne polskie sukcesy, które można obejrzeć na Gdynia Design Days. To dopiero ładna wizytówka miasta 🙂

7 sierpnia, 2017
0

Znam wielu ludzi z Gdyni i rzeczywiście w mieście powiewa świeżością!

8 sierpnia, 2017
0

Gdzieś czytałem, że w Gydni jest stosunkowo najwięcej startupów w Polsce 🙂

8 sierpnia, 2017
0

W Gdyni można znaleźć na prawdę wiele inspiracji. Myślę że samo za siebie mówi to że Miasto Gdynia została wybrana Polskim Miastem Przyszłości już drugi raz z rzędu. Tytuł przyznany jest przez fDi, to skrót od foreign direct investments (tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych), które są głównym kryterium oceny dla specjalistów opracowujących ranking „Polskich Miast Przyszłości” Można o tym przeczytać choćby w Dzienniku Bałtyckim.

8 sierpnia, 2017
0

Pani Magdo, zapraszam do artykułu z 17.07 Gdynia – miasto przedsiębiorców, który jest podlinkowany na początku artykułu. Wymieniam w nim szereg nagród, które uzyskała Gdynia, także wspomniany przez Panią fDi.

Leave a Comment

Loading Posts...