Loading Posts...
ipratropium salbutamol €32.52

6 wskazówek jak stworzyć opłacalny StartUp

mbiuro

Startupy szturmem podbiły serca wielu przedsiębiorców, którzy chcąc stawiać pierwsze kroki z własną działalnością, zdecydowali się na stworzenie firmy, w oparciu o innowacyjny model biznesowy. Na chwilę obecną, na świecie znajduje się około 305 milionów startupów. Jednak zaledwie dwa na dziesięć w perspektywie długofalowej, kończy się sukcesem. Jak więc prowadzić biznes i od czego zacząć by okazał się powodzeniem? Oto 6 wskazówek,  które warto wziąć pod uwagę przy jego tworzeniu.

 

  1. Określ Rynek.

Najważniejszą zasadą jest rozeznanie rynku. Zbadanie, czego brakuje i co może okazać się kluczowe dla dalszego rozwoju. Ustal dla kogo produkt ma być przeznaczony oraz co sprawi, że klient wybierze akurat Twoje rozwiązanie. Musisz jednak działać szybko. Cały czas ktoś wpada na podobne pomysły. Zaczyna się wyścig „kto pierwszy ten lepszy”. Należy również mieć na uwadze, jak dynamicznie nasze potrzeby zostają zastąpione innymi. Konsekwencją dokładnego researchu powinien być produkt oczekiwany przez społeczeństwo. Dlatego kluczowa jest znajomość rynku, od którego powinniśmy zacząć.

 

  1. Nie poddawaj się.

Szacuje się, że około 90 % startupów, upada w ciągu pierwszych kilku lat. Pokazuje to  jak ciężko jest stworzyć opłacalny i innowacyjny biznes. Wielu wielkich wizjonerów nim stworzyło markę wartą miliony, bankrutowało. Dlatego tak ważne jest, by pomimo początkowych niepowodzeń, weryfikować swoje błędy i próbować ponownie.

 

  1. Skoncentruj się na dobrym marketingu.

Mimo, że produkt jest najważniejszą częścią firmy, potrzebna jest odpowiednia jego promocja, tak by każdy zainteresowany nabywca, miał możliwość poznania go. Obecnie na rynku istnieje szereg rozwiązań, które przydadzą się w promocji firmy. Social media, Google Ads, blogi, czy SEO to tylko część metod, dzięki którym dotrzesz do potencjalnych odbiorców. Pomagają one również w brandingu firmy, który w dwudziestym pierwszym wieku jest niezbędnym elementem.

 

  1. Nie działaj sam.

Początkujący przedsiębiorcy zakładają, że są w stanie poradzić sobie w pojedynkę w rozkręceniu opłacalnego startupu. Natomiast, jeśli myśli się poważnie nad biznesem, to niezbędne okazuje się zatrudnienie pracowników. Żaden element nie powinien być pomijany. Nie da się na dłuższą metę prowadzić oraz zajmować każdym działem firmy, nie utraciwszy przy tym na jakości. Dlatego niezbędne jest zatrudnienie odpowiednich osób. Dobrze jest wcześniej oszacować jakie zasoby ludzkie są wskazane do jakich obszarów działalności.

 

  1. Kontroluj rynek.

Na wstępie, gdy zauważysz, że produkt idealnie trafił w zapotrzebowania odbiorców, nie poprzestawaj na tym. Ważne jest bieżące kontrolowanie rynku. Nawet jeśli Twój produkt jest dopasowany do klienta, to w dłuższej perspektywie czasu może pojawić się konkurent, który okaże się realnym zagrożeniem dla Twojej firmy. Przewiduj działania konkurencji, wyprzedzaj je tak, by utrzymać swoich obecnych klientów i dotrzeć do nowej grupy odbiorców.

 

  1. Optymalizuj koszty.

 Początki nie zawsze są łatwe, zwłaszcza, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony.  Niestety często przedsiębiorcy koncentrują się na samym zarabianiu, nie dostrzegając możliwości dzisiejszego świata w zakresie oszczędności. Wynajmowanie dużych przestrzeni biurowych, które nie są w pełni wykorzystywane lub brak wyszkolonej kadry księgowej oraz asystenckiej, często prowadzi do nieefektywnego zarządzania środkami pieniężnymi. Idealnym rozwiązaniem zarówno dla mikro jak i małych przedsiębiorstw jest outsourcing usług za pomocą wirtualnych biur. W swym wachlarzu posiadają wiele ofert, które odciążą przedsiębiorcę.  Adres do rejestracji, obsługa korespondencji, wynajem sal konferencyjnych czy księgowość, to jedne z wielu przykładów usług, oferowanych przez te biura. 

W procesie tworzenia startupu, czeka wiele zagrożeń. Stworzenie opłacalnego biznesu w niektórych przypadkach graniczy z cudem, dlatego tak ważne jest przygotowanie dobrego biznesplanu, oraz uwzględnienie wielu czynników, które mogą wpłynąć na powodzenie lub fiasko twojego pomysłu.

 

Źródła:

http://www.matay.pl/na-czym-polega-startup-i-czym-rozni-sie-od-zwyklej-firmy/

https://innpoland.pl/127453,jak-nie-zrobic-start-upu-ktorego-za-chwile-upadnie-to-

prostsze-niz-sie-wydaje

https://www.marketing-automation.pl/10-najwazniejszych-porad-dla-zakladajacych-startup/

5.00 śr ocena (99% wynik) - 3 liczba głosów

Show 4 comments

23 lipca, 2020
0

Bardzo pomocny artykuł. W obecnych czasach StartUp-y cieszą się dużym powodzeniem, gdyż są świetnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców, a także dla przedsiębiorców którzy chcą spróbować czegoś nowego w swoim rozwoju.

23 października, 2020
0

ciekawy wpis 🙂

8 stycznia, 2021
0

StartUp to dobry początek dla biznesu. Bardzo dużo można wyciągnąć na przyszłość jak również dalszy rozwój działalności.

11 stycznia, 2021
0

Przydatny artykuł przede wszystkim dla osób którzy zaczynają działać lub chcą działać na zasadzie startup.

Leave a Comment

Loading Posts...