Loading Posts...
xanax albuterol interaction €28.41

Rejestracja s-24 – teraz jedynie z kwalifikowanym podpisem

W sejmie jest już bardzo gorąco jeżeli chodzi o zmiany, które mają nadejść w kodeksie spółek handlowych.  Planowane są również zmiany w systemie teleinformatycznym dotyczące zakładania spółek kapitałowych. Najważniejszą z nich będzie rezygnacja z możliwości założenia spółki w systemie s-24 posługując się jedynie zwykłym e-podpisem. Rejestracja S-24  w systemie teleinformatycznym będzie możliwa jedynie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego bądź podpisu potwierdzonego profilem zaufanym EPUAP.

Jakie zmiany na 2017 rok ?

Kolejna zmiana w kodeksie spółek handlowych ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo obrotu prawnego oraz uniknięcia wciąż pojawiających się oszustw. Już od 2012 roku ustawodawca daje możliwość prostego i szybkiego zakładania spółki w systemie teleinformatycznym s-24. Ogromną zaletą jest możliwość wykorzystania wzorca umowy spółki. Przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po  to rozwiązanie, w przypadku chęci założenia własnego biznesu. Popularność systemu S-24 wciąż rośnie, przede wszystkim ze względu na niskie koszty rejestracji, prosty system i krótki czas oczekiwania na wpis do KRS.

Jeszcze dziś wystarczające jest podpisanie się pod wygenerowaną umową spółki jedynie zwykłym podpisem elektronicznym. Już niebawem jednak ma się to zmienić.  System teleinformatyczny jak najbardziej okazał się znacznym usprawnieniem i cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych przedsiębiorców. Jednym z największych plusów wykazywanych przed przedsiębiorców jest znacznie mniejszy koszt rejestracji w porównaniu do rejestracji  spółki drogą tradycyjną.

Nie ma jednak idealnego systemu. Dobrze wiemy , że w każdym z nich znajdą się luki,  które mogą zostać niewłaściwie wykorzystane. Zwykły podpis elektroniczny był jedną z podstawowych wad systemu, ponieważ nagminnie dochodziło do nadużyć w postaci bezprawnego wykorzystania danych osobowych innych osób, wykorzystanych następnie do zawiązania spółki z o.o. System nie jest w stanie zweryfikować w pełni czy osoba składająca podpis pod umową jest rzeczywiście tą osobą, która została wskazana jako zawierająca umowę spółki. Jedyną weryfikacją, którą przeprowadza obecny system jest weryfikacja numeru PESEL, porównująca wykorzystany numer z tym znajdującym się w bazie.

Zaproponowano więc  zmianę zwykłego e-podpisu na będzie kwalifikowany podpis elektroniczny bądź podpis potwierdzony profilem zaufanym EPUAP.  Poinformujemy Was niezwłocznie, gdy tylko przepis wejdzie w życie.

5.00 śr ocena (99% wynik) - 4 liczba głosów

Leave a Comment

Loading Posts...