Loading Posts...
ventolin inhalator ciąża Kategoria €51.10

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z obowiązkiem terminowego rozliczania i dbania o odpowiednie przechowywanie dokumentacji. Z pomocą dla przedsiębiorców przychodzi zdalna księgowość – Co to oznacza? Jakie są korzyści płynące ze  zdalnej pomocy księgowej? Czym kierować się przy wyborze tego typu księgowości?

Ważnym aspektem jest znajomość przepisów księgowych i prawnych. Tylko kompleksowa wiedza pozwala na dobry start i utrzymanie biznesu. Nie można jednak zapominać o swoich kontrahentach – to oni są sercem biznesu i dla nich tworzymy innowacje. Jak pogodzić oba czynniki, a przy okazji mieć satysfakcję z biznesu?

Zdalna księgowość – to nasza odpowiedź na pierwsze z zadanych pytań.

Zdalna księgowość to przede wszystkim zdalna obsługa klienta, bez konieczności fizycznej obecności w biurze rachunkowym. Dzięki korzystaniu z nowych technologii istnieje możliwość połączenia się ze swoim księgowym w dowolnym czasie. Zdalna księgowość zapewnia kompleksowy obieg dokumentacji firmy, bez konieczności ich osobistego dostarczania. Taki rodzaj księgowości ma wiele zalet, zwłaszcza podczas prowadzenia biznesu w dużym mieście.

Zalety zdalnej księgowości:

  • oszczędność czasu, dzięki możliwości dostarczania dokumentów drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera,
  • korzystne ceny obsługi, dzięki elastycznym pakietom zależnym od ilości dostarczanych dokumentów oraz brak kosztów dojazdu do biura,
  • możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań i panelu online w każdym miejscu,
  • stały kontakt z Księgowym wyznaczonym do obsługi.

Prowadząc działalność czy spółkę, trudno jest pogodzić wszystkie zajęcia, a także wygospodarować czas dla bliskich. Zdalna księgowość dzięki inteligentnemu panelowi zarządzania, proponuje sprawne działanie i wgląd we wszystkie ważne dokumenty i faktury w jednym miejscu.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego ze zdalną księgowością ?

Przy wyborze biura rachunkowego, które profesjonalnie i kompetentnie zajmie się naszymi sprawami, pomagają na pewno opinie innych, doświadczonych przedsiębiorców. Warto zwrócić również uwagę na profesjonalizm i rzetelność biura poprzez dokładną weryfikację osiągnięć biura, lat jego działalności i ilości zadowolonych klientów.

Jako przykład zdalnej księgowości redakcja dlaszefa.pl wybrała biuro rachunkowe  znajdujące się w centrum Warszawy – mKsięgowość.  To dobre rozwiązanie dla początkujących oraz doświadczonych przedsiębiorców. Jest ono dostępne dla każdego przedsiębiorcy. Opinie klientów mKsięgowość świadczą o tym, że zespół ceni każdego klienta, indywidualnie dopasowuje pakiety księgowe i usługi do charakteru prowadzonej działalności.

Wytypowane przez nas, biuro rachunkowe zapewnia terminowość prowadzonej obsługi kadrowo-płacowej. mKsięgowość posiada profesjonalny zespół stacjonujący nie tylko w Warszawie, ale także w Katowicach i Poznaniu oraz szereg punktów obsługi klienta w największych miastach Polski. Pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, a dzięki pasji, którą wkładają we współpracę są gwarancją zaufania.

Zespół mKsiegowość zapewnia także ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo rozliczeń. Wśród klientów biura znajdują się firmy usługowe, handlowe, produkcyjne, medyczne, a nawet fundacje. Przedsiębiorcy obsługiwani są bez względu na wielkość czy rodzaj prowadzonej działalności. Wszystko to dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań technicznych, aktualizacji wiedzy i innowacji.

Korzyści płynące ze współpracy ze zdalną księgowością, to przede wszystkim:

Oszczędność pieniędzy

Wiedza doświadczonego księgowego przekłada się na możliwość zastosowania odpowiednich rozwiązań dla indywidualnego klienta. Profesjonalny zespół jest w stanie zoptymalizować finanse, ograniczyć wydatki i zaproponować najbardziej korzystną formę rozliczania.

Nowoczesny system

Dokumenty są dostępne w jednym miejscu, zarówno dla księgowego jak i klienta. Wpływa to na oszczędność czasu w szukaniu i przeglądaniu dawnej dokumentacji. Wygodne filtrowanie zapewnia łatwy dostęp. Księgi i ewidencje prowadzone są z wykorzystaniem najnowocześniejszych programów finansowo-księgowych. Programy te są systematycznie aktualizowane. Systemy zapewniają pełne bezpieczeństwo danych elektronicznych a także dokumentów.

Kontakt z księgowym

Każda z firm może w każdej chwili kontaktować się z księgowym, który został wyznaczony na opiekuna. Sprawy nie są  przekazywane z rąk do rąk.W chwili kiedy opiekun jest on niedostępny, zawsze można liczyć na rzetelne zastępstwo.

Kompleksowość

Eksperci w biurze dbają o to, by świadczone usługi były wykonywane na możliwie najwyższym poziomie.

Terminowość

Kolejnym ważnym aspektem jest bezwzględne pilnowanie konkretnych terminów. Dzięki zdalnej księgowości wszystkie dokumenty są przesyłane terminowo, ale po uprzedniej konsultacji z klientem.

W zakresie usług biura księgowego często znajdują się takie usługi jak:

– Prowadzenie ksiąg handlowych (pełna księgowość dla spółek oraz organizacji pozarządowych),

– Prowadzenie ksiąg rachunkowych (dla jednoosobowych działalności gospodarczych),

– Rozliczanie ryczałtu lub kart podatkowych,

– Sporządzanie bilansów oraz sprawozdań finansowych,

– Rozliczanie PIT, CIT, PCC oraz VAT,

– Rozliczanie transakcji zagranicznych,

– Rozliczanie ZUS (obsługa kadrowo-płacowa),

– Raportowanie klientów przed ZUS i US,

– Doradztwo przy zakładaniu, rejestracji firm (spółek, działalności),

– Sprawozdawczość do GUS, NBP,

– Raportowanie i analizy księgowo – rachunkowe.

Przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa warto skorzystać ze zdalnej księgowości. Pozwala to na zoptymalizowanie kosztów, oszczędność czasu oraz dostęp do rzetelnych informacji o każdej porze.

4.85 śr ocena (96% wynik) - 13 liczba głosów

Show 9 comments

25 sierpnia, 2017
0

Świetny artykuł ukazujący w pozytywnym świetle zdalną księgowość.

25 sierpnia, 2017
0

Świetny artykuł – jestem zdania, że jak istnieje możliwość oszczędzenia czasu i pieniędzy to jak najbardziej jest to opcja godna uwagi.

28 sierpnia, 2017
0

Zdalna księgowość to dobre rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji kosztów i oszczędności czasu, zależy zostały dobrze opisane – sama korzystam i polecam.

28 sierpnia, 2017
0

Korzystam z mobilnej księgowości dzięki czemu zyskuje cenny czas i fachową opiekę księgową w dosłownie każdym miejscu na ziemi 🙂 Polecam każdemu i dziękuje za przejrzysty artykuł.

28 sierpnia, 2017
0

A czym różni się zdalna księgowość od księgowości po prostu?

28 sierpnia, 2017
0

Pani Mario, bardzo dziękujemy za pytanie. Zdalna księgowość to przede wszystkim biuro rachunkowe, które nie wymaga fizycznej obecności w biurze. Księgowość w takiej formie daje możliwość dostarczania dokumentów w dowolnie wybrany przez siebie sposób ( elektronicznie, za pośrednictwem poczty czy usług kurierskich). Zdalna księgowość opiera się na kontakcie poprzez zastosowanie nowych technologii. W razie jakichkolwiek innych pytań redakcja dlaszefa.pl jest do dyspozycji.

7 kwietnia, 2020
0

Swietny artykul! Ja tez dzialam zdalnie tylko ze w Sosnowcu, wiec jak widac nie tylko w Wawie da rade

9 maja, 2020
0

Super blog! Czytam od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć że masz mega lekkie pióro. To się ceni. Dodaje do ulubionych i będe zaglądał od czasu do czasu. Dzięki!

10 maja, 2020
0

Super artykuły 🙂 Wpadłam na chwilę a przeczytałam już chyba z 10 wpisów. Czas zrobić sobię przerwę ale jeszcze napewno zajrzę 🙂

Leave a Comment

Loading Posts...