Loading Posts...
kiedy ventolin hfa stanie się generyczny €10.65

Biznes w Poznaniu. Jak zaimponować swoim kontrahentom ? Dobre pierwsze wrażenie zależy nie tylko od nienagannego wyglądu i manier. Nie bez znaczenia jest również otoczenie. Jak więc zaimponować znajomością ciekawych miejsc? Wybierz najlepsze w Poznaniu!

We wcześniejszych publikacjach niejednokrotnie podkreślałam, że wygląd, zachowanie, cała „otoczka” w biznesie ma ogromne znaczenie. Restauracje (o ile można to tak nazwać) McDonald’s nie są najlepszym miejscem na spotkanie biznesowe. Oczywiście, co kto lubi. W moim odczuciu, osoba która chciałaby omawiać interesy przy talerzu frytek i coli z proszku, nie traktuje mnie poważnie. Na pierwszą biznesową rozmowę, czy też cotygodniowe spotkania warto porwać się na coś więcej.

Przedstawiam idealne restauracje na spotkania biznesowe w Poznaniu. Ranking jest oczywiście subiektywny, dlatego najlepszym sposobem będzie wypróbowanie tych miejsc.

  1. Piano Bar Restaurant & Cafe– Stary Browar

Niezwykle eleganckie i prestiżowe miejsce znajdujące się na dziedzińcu Centrum Handlu Sztuki i Biznesu Stary Browar. Czy istnieje w Poznaniu miejsce lepiej znane przyjezdnym? Latem dziedziniec otwarty jest na świeże powietrze i park Dąbrowskiego, w pozostałą część roku stanowi zimową werandę. Do restauracji wejść można zarówno przez galerię, jak i sam park. W karcie znajdziemy wykwintne dania kuchni włoskiej i najlepsze wina. Jednocześnie miejsce nie jest wcale pretensjonalne, ale bardzo ciepłe. Znajdziemy tu dużą przestrzeń z antresolą. Restauracja posiada specjalną ofertę biznesową. Poza kameralnym lunchem, można tu zorganizować bankiet, imprezę integracyjną, czy konferencję. Dla rozrywki dodano warsztaty barmańskie, fachowe oko najlepszych sommelierów i muzykę na żywo.

  1. Cucina 88 – City Park

Jeżeli chcemy komuś zaimponować, Cucina zrobi to za nas. Restauracja znajduje się w kompleksie City Park, dzięki czemu przejęła smak tego miejsca. Wnętrze jest proste i przyjazne, a obsługa profesjonalna. Kuchnię tworzy Ernest Jagodziński, wprowadzając pionierskie wizje, których nie zaznamy w każdej restauracji. Menu jest bardzo wyszukane, powstaje z sezonowych składników i zmienia się w zależności od pory roku. Jednak co najbardziej istotne – składniki, z których powstało nasze danie, można kupić na miejscu. Szef kuchni jest tu po to, żeby dzielić się smakiem, dlatego zdradzi nam, jak ich użyć. Wizyta w Cucinie jest niezapomnianą przygodą.

  1. Brovaria

Na samym Starym Rynku restauracja i bar, która jak sama nazwa wskazuje, może poszczycić się własnym browarem. Wizyta tutaj nie będzie jednak sobotnim wypadem na piwo. To bardzo gustowny lokal z wykwalifikowaną obsługą, która zawsze doradza najlepiej. Brovaria mieści się w kamienicy, dzięki czemu uzyskano kilkupoziomową przestrzeń wraz z kameralnym hotelem. Dzięki dostępności kilku sal, można zorganizować kolację, spotkanie, czy bankiet dla nawet 500 gości.

  1. Matii Sushi – Poznań Financial Centre

Wyjście na sushi jest dobrym wyjściem. W Poznaniu znajdziemy wiele restauracji oferujących kuchnię japońską. W Matii zmierzamy się z prawdziwymi sushi masterami. Według wielu opinii, to najlepsze sushi w mieście. Kuchnia japońska jest sztuką na najwyższym poziomie, tutaj go nie zabraknie. Niewątpliwą zaletą jest lokalizacja. Restaurację znajdziemy w samym centrum, w sąsiedztwie Starego Browaru. Wieżowiec mieści się na Placu Andersa i jest jednym z najlepiej rozpoznawanych miejsc.

  1. Ratuszova

Nie mogło zabraknąć najstarszego lokalu na płycie Starego Rynku. Restauracja Ratuszova działa od 1954 roku, dzięki czemu stała się miejscem kultowym. Polecam szczególnie przy spotkaniach z osobami spoza Poznania. Najlepsza miejsce do uchybienia rąbka historii miasta. W tym samym budynku gościł król Polski Jan Kazimierz. Restauracja i kawiarnia oferują tradycyjną kuchnię polską, dostosowaną do wymagających podniebień XXI wieku. Wnętrze jest niezwykłe, zachowane w tradycyjnym stylu Starego Miasta. Mimo że wyszukane, bije z niego domowe ciepło.

  1. NIFTY No. 20

Kolejne miejsce na kulinarnej mapie Poznania, które warto wypróbować. W NIFTY odkrywamy kuchnię na nowo. Restauracja łączy się ze znanym z innych części kraju hotelem PURO zlokalizowanym przy starym rynku. Kuchnia jest taka jak sam hotel: nowoczesna, eklektyczna i zabawna. Latem lokal oddaje do dyspozycji ogródek. Znajdziemy tu dania kuchni europejskiej przygotowywane z pasją ze świeżych sezonowych składników. Imprezę firmową można zorganizować dla nawet 150 osób. NIFTY No.20 oferuje nietypowe cykle wydarzeń, jak choćby Jazz Saturday z muzyką na żywo.

  1. Bazar 1838

Restauracja w miejscu, o którym uczyliśmy się w szkole. Bazar powstał 1838 roku powstał dzięki Karolowi Marcinkowskiemu. Dziś jest ikoną Poznania, galerią, restauracją i hotelem. To idealne miejscem na spotkanie biznesowe. Kuchnia i obsługa są najwyższym poziomie, a wnętrze należy do moich ulubionych. Styl starego Bazaru nie został zastąpiony stalowymi półkami, ale w gustowny sposób uwydatniony. Da się tu poczuć naprawdę po królewsku. W budynku znajdziemy również biura, sale konferencyjne i bankietowe.

  1. Steak & Grill Restaurant – Hotel Moderno

Z dala od miejskiego szaleństwa, w położonym w spokojnej okolicy hotelu mieści się znakomita restauracja. Wiele osób traktuje takie lokale jako „restauracje hotelowe”. Błąd. Patrząc pod kątem biznesowym, czterogwiazdkowy hotel jest wygodnym dodatkiem. Znajdziemy tu w pełni wyposażone sale konferencyjne i biznesowe, również w samej restauracji. Antresola jest częścią centrum szkoleniowego. Wieczorem natomiast przychodzi pora na najlepsze steki przygotowywane na kamieniach i kieliszek czerwonego wina. Sam wystrój bardzo elegancki, ale bez zbędnego przepychu, prosty, ale nie surowy. Czyli tak jak lubię, by skupić się na spotkaniu i moim talerzu.

  1. Drukarnia Skład Wina i Chleba

Do Drukarni na niezobowiązujące śniadanie, nieco później biznesowy lunch, a wieczorem wino w miłej atmosferze. Czas w restauracji upływa po prostu przyjemnie, ceny są na każdą kieszeń, a klimat pozwala poczuć się swobodnie. Rzeczą, która wyróżnia restaurację i pomogła jej dostać się na listę jest rozwiązanie na sezon letni. Zamknięta restauracja przy ulicy w centrum miasta zamienia się w modny, przestronny loft. Polecam w szczególności na luźniejsze spotkania.

  1. A nóż widelec

Regionalna kuchnia tradycyjna w bardzo nietradycyjnym wydaniu. Jesteśmy praktycznie w domu. Nie tylko ze względu na okolicę – restauracja znajduje się w otoczeniu domów rodzinnych. Gotuje się tutaj z sercem. Nie ma osoby, która nie wyszła stąd z uśmiechem na twarzy. A nóż widelec nie jest typowym wyborem na spotkanie biznesowe, próbujmy jednak łamać stereotypy. Nie każde z takich spotkań musi być sztywne i wytworne. Odejdźmy  na chwilę od biurka. Praca to nie smutny obowiązek – to przyjemność.

5.00 śr ocena (99% wynik) - 3 liczba głosów

Show 3 comments

8 czerwca, 2017
0

Świetny artykuł, w niektórych z tych restauracji bywam i na prawdę polecam, a pozostałe na pewno odwiedzę! 😉

28 września, 2019
0

super

28 września, 2019
0

Bardzo przydatna lista. Słyszałam też o https://bedietcatering.pl/poznan/. Jeśli ktoś chciałby zjeść zdrowy lunch w pracy bez wychodzenia z biura, to jest to świetna opcja.

Leave a Comment

Loading Posts...