Loading Posts...
ventolin Atrovent baby €20.18

Ranking 10 najlepszych hoteli biznesowych w Warszawie

Prestiżowe lokalizacje

Warszawa – biznesowy American dream w wersji polskiej. Hoteli i centrów konferencyjnych tutaj nie brakuje. Dlatego też wybór odpowiedniego miejsca na biznesowe spotkanie, konferencję czy szkolenie nie należy do najprostszych. Można być niebanalnym i skorzystać z ofert mniejszych hoteli. Osobiście jednak stawiam na czołówkę:

1. Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre

Widząc w nazwie słowo Hilton, wiemy że trafiliśmy pod dobry adres. W Stolicy polski mamy obecnie cztery obiekty znanej na całym świecie sieci hoteli. Wszystkie oferują najwyższy standard. Ten konkretny znalazł się w rankingu dzięki największej sali konferencyjnej, jaką znaleźć możemy w centrum Warszawy. Warsaw Hall ma powierzchnię aż 1406 metrów kwadratowych. Sala może pomieścić nawet 1600 osób. Poza tym w obiekcie znajduje się 12 mniejszych sal w pełni przystosowanych do konferencji każdej branży. Centrum biznesowe działa tu przez całą dobę. Poza tym hotel oferuje 314 pokoi i apartamentów, restaurację, bar oraz spa.

2. InterContinental Hotel

Imponujący pięciogwiazdkowy hotel w samym sercu miasta. Widok, moim skromnym zdaniem, najlepszy na jaki stać Warszawę. Z okien rozpościera się panorama całego miasta i Pałac Kultury i Nauki w pełnej krasie. Obiekt oferuje 14 sal o powierzchni łącznej 1340 metrów kwadratowych. Od Sali Balowej „Opera” po prywatną salę w Club Lounge. Ponadto, do naszej dyspozycji jest Meeting Concierge dedykowany specjalnie gościom konferencji i spotkań. InterContinental przygotował specjalną dedykowaną ofertę Meetings & Events Collection. Część hotelowa to 414 pokoi i apartamentów z widokiem na panoramę miasta. Do dyspozycji mamy również fitness i spa, dwie restauracje, bar i kawiarnię.

3. Sheraton Warsaw Hotel

Kolejny pięciogwiazdkowy obiekt znanej i cenionej sieci w centrum Warszawy. Obiekt przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu jest w pełni przystosowany pod najbardziej wymagające spotkanie. W ofercie 12 sal konferencyjnych. Najmniejsza o powierzchni 50 metrów kwadratowych jest bardzo kameralna. Największa – Sala Balowa o powierzchni 500 metrów kwadratowych, może zostać podzielona na mniejsze sale. Dodatkowym atutem jest Star Meeting Concierge oraz dostęp do windy towarowej do transportu scenografii i sprzętów. Pokoje i apartamenty są niezwykle eleganckie, zostały zaprojektowane ze smakiem. Sheraton posiada 3 restauracje, w tym również kuchni azjatyckiej, oraz bar.

4. Lord Hotel

Wyjątkowy hotel, którego sama nazwa wskazuje, że poczujemy się jak arystokracja. Nie jest nowoczesny, jak większość znanych hoteli, a przywodzi na myśl pałac. Standardowo w hotelu czterogwiazdkowym znajdziemy restaurację i spa. Pokoje są bardzo eleganckie, utrzymane w klimacie obiektu i wykończone drewnianymi elementami. Lord oferuje trzy pakiety biznesowe indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta z noclegiem lub bez. W dziesięciu salach krzesła mogą zostać ustawione na 6 sposobów. Najmniejsza z nich jest bardzo kameralna przeznaczona dla 8 osób, największa nawet 350.

5. Hotel Marriott

Znajdziemy tu aż 21 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Sala Balowa dla 700 osób może zostać podzielona na 6 niezależnych sal konferencyjnych. Druga największa sala Bałtyk posiada dodatkowo wewnętrzny taras. Oferta bankietowa przeznaczona jest nie tylko dla gości znajdujących się bezpośrednio w hotelu. Catering, jaki oferuje Marriott obsługuje konferencje w ambasadach i instytucjach zarówno w Polsce, jak i za granicą. W części hotelowej znajdziemy 523 luksusowe pokoje, a wśród nich 95 apartamentów.

6. The Westin Warsaw

W imponującym ponad 90-metrowym wieżowcu w samym sercu Warszawy znajdziemy 361 nowoczesnych, eleganckich pokoi i apartamentów z całodobową obsługą oraz 13 sal konferencyjnych. Część konferencyjna przeszła renowację, dzięki czemu klimat jest niepodobny do żadnego, jakie oferują inne hotele. Na dużą uwagę zasługuje menu konferencyjne i oferowane w restauracji zaprojektowane pod hasłem Jedz Dobrze. Dania stworzono z myślą o zdrowiu podróżnych. Znajdziemy tu produkty ekologiczne, zdrowe i lekkie, ale nie tracące na wartości i smaku.

7. Mamaison Hotel Le Regina

Rezydencja utrzymana w wyjątkowym klimacie mieści się w historycznym Pałacu Mokronowskich. W odróżnieniu od szklanych wieżowców, Mamaison ma w sobie „to coś”, co pozwala poczuć się swobodnie. Do dyspozycji gości są 58 pokoi i 3 apartamenty, w których znajdziemy zarówno nowoczesne elementy jak i stylowe freski. W części konferencyjnej znajdziemy 2 sale dla 170 osób oraz 2 apartamenty biznesowe utrzymane w klimacie całej rezydencji. Na terenie obiektu znajduje się strefa wellness z basenem i sauną oraz restauracja z wewnętrznym dziedzińcem.

8. Airport Hotel Okęcie

Jedną z największych zalet hotelu jest odległość 1km od lotniska Chopina. To idealne rozwiązanie dla gości zagranicznych. Powierzchnię biznesową stanowi 16 sal konferencyjnych, łącznie ponad 1500 metrów kwadratowych. Każda z nich jest nowocześnie wyposażona w sprzęt biurowy, laptopy i nagłośnienie. Dwie sale znajdują się na parterze zaraz przy foyer, co daje możliwość wprowadzenia do środka materiałów prezentacyjnych, nawet samochodów. Airport to również 264 pokoje i apartamenty, sale weselne, restauracje oferujące kuchnię międzynarodową, bar i kawiarnia.

9. Hotel Bristol

Najstarszy działający hotel w Warszawie. Bristol to 5 gwiazdek, luksusowy wystrój i historyczny klimat. W ofercie hotelu znajdziemy 165 pokoi i 41 apartamentów, Restaurację Marconi, Wine Bar oraz Kawiarnię w stylu wiedeńskim. 10 sal konferencyjnych zostało utrzymanych eklektycznym stylu, łączącymi historyczną rezydencję z nowoczesnymi elementami. Pobyt w takim miejscu gwarantuje niezapomniane przeżycie. Warto wybrać Bristol choćby po to, by na chwilę cofnąć się w czasie.

10. Hotel Rialto

Wyjątkowy butikowy hotel z wyjątkowym charakterem art deco w sercu Warszawy. Cały obiekt utrzymany jest w klimacie lat 20-stych. Każdy z 44 pokoi jest wyjątkowy, a śniadania podawane w restauracji Salto stały się już ikoną. Rialto oferuje dwie w pełni wyposażone sale konferencyjne dla maksymalnie 50 osób. Najciekawszym elementem jest jednak Pokój Cygar. To idealne miejsce na kameralne biznesowe spotkanie lub chwilę relaksu po bankiecie.

5.00 śr ocena (98% wynik) - 1 liczba głosów

Leave a Comment

Loading Posts...