Loading Posts...
imitrex i albuterol €79.37

Pomysł na biznes ? Innowacyjne firmy – sekrety ich sukcesu w 2016 roku

Otworzyć firmę żaden problem. Otworzyć dobrą firmę, która odniesie sukces może być trudniej. Pomysł na biznes ? Początkom własnego biznesu towarzyszy ogromny zapał. Jak nie wylać na niego kubła zimnej wody? Powielać tradycję, czy iść z duchem czasu? Przeanalizujmy ten temat, pomysły są wszędzie. Przedstawiamy najbardziej innowacyjne firmy 2016 roku.

Pomysł na biznes ?

Piękno tkwi w prostocie. Nigdzie nie jest napisane, że tylko skomplikowane projekty odnoszą sukces. Najprostsze rozwiązania często okazują się najlepsze. Poszukując pomysłu na swoją firmę, nie idźmy dalej, niż potrafimy dosięgnąć. Zajmowanie się czymś, o czym nie ma się pojęcia jest po prostu bez sensu. Nie tylko można stracić czas i pieniądze, ale też cały entuzjazm, a chęci są połową sukcesu. Każdy bowiem zna potrzeby rynku, który go otacza. Nie trzeba przeprowadzać specjalnych badań, wystarczy się rozejrzeć. Zastanów się, czego Ci brakuje, czego byś potrzebował, co lubisz robić. Nie otworzę cukierni, bo nie umiem piec. Często kończy mi się tusz w drukarce. Może zacznę napełniać go na zlecenia? Proste, prawda? Ale nie zaglądaj do tonera, nie ma co szukać na siłę. Usiądź wygodnie, poczytaj dobrą książkę i oczyść umysł.

Czy pieniądze rosną na drzewach? Oczywiście, że rosną. Wystarczy tylko po nie sięgnąć. Na początku zadałam pytanie, czy lepiej iść z duchem czasu, czy postawić na tradycyjne rozwiązania. Odpowiedź brzmi: to pierwsze. Nasz świat się zmienia, idzie do przodu. Na każdym kroku spotykamy się ze stwierdzeniem, że żyjemy w dobie Internetu i taka jest prawda, nie ma się co oszukiwać. Tym, co łączy największe firmy świata jest nastawienie na postęp. Postęp tworzą ludzie, jednak żeby w nim uczestniczyć, muszą nieustannie dostosowywać się do jego potrzeb.

Sprawdźmy, jak to robią najlepsi z najlepszych.
Oto najbardziej innowacyjne firmy 2016 roku według Forbes’a:

15. Netflix

Idealny przykład trafienia w sedno potrzeb. Najlepsze filmy i seriale, które zna chyba każdy. W 2016 roku poszerzył swój zasięg o niemal wszystkie kraje świata, w tym Polskę (dziękujemy!). Wracając do sedna, ludzie nudzą się już oglądaniem mdłych, niekończących się oper mydlanych. Każdy chce dowartościować się czymś ambitniejszym. Oglądam House of Cards, bo chcę mieć coś do powiedzenia. Jest potrzeba, jest rozwiązanie.

14. FleetCor Technologies

Bezgotówkowe karty paliwowe, w Polsce firma współpracuje ze stacjami paliwowymi Shell. Obiorcami są firmy, które udostępniają pracownikom samochody służbowe. Kierowcy nie muszą martwić się, że zabraknie im środków na dojechanie do celu podróży służbowej. Pracodawcy natomiast mają nadzór nad wydatkami firmy.

13. Naver

Mniej znany, ponieważ działa w Korei Południowej. Naver to właściwie trzy serwisy: Naver, Jr. Naver i Happybean. Dwa pierwsze są miejscem w sieci, gdzie znaleźć można wszystko. Dosłownie. Mamy tu wyszukiwarkę, pocztę, blogi, zakupy i wiele innych. Jr. Naver jest odpowiednikiem dla dzieci, a na Happybean przekazywać można środki na cele charytatywne. Znów poruszamy się po Internecie.

12. ARM Holdings

Firma zajmuje się projektowaniem mikroprocesorów. Na czym polega innowacyjność? ARM Holdings ich nie wytwarza, tylko sprzedaje zajmującym się tym firmom. Ich dzieła spotkać można w urządzeniach Apple’a, Nokii, czy Samsunga.

11. Amazon

Tego chyba nie trzeba przedstawiać. Amazon jest największym internetowym sklepem na świecie. Poza tym oferuje jedne z najpopularniejszych czytników e-booków, czyli Kindle oraz same e-booki.

10. BioMarin Pharmaceutical

Producent i dystrybutor leków przeciw rzadkim chorobom. Przoduje w innowacyjności oraz szybkości wprowadzania na rynek nowych kuracji.

9. Vertex Pharmaceuticals

Firma farmaceutyczna, która opracowuje leki na choroby zagrażające życiu, w tym szczególnie na mukowiscydozę. Produkty te mają bardzo wysoką skuteczność.

8. Unilever Indonesia

Prawdziwy gigant działający od ponad 80 lat w około 190 krajach. Produkuje kosmetyki pod różnymi markami, takimi jak Dove czy Rexona. W każdej kuchni znajdziemy produkty Lipton, Knorr, czy Algida – one również należą do Unilever. Łącznie jest to ok. 400 różnych marek.

7. Monster Beverage

Poza napojem energetyzującym Monster, oferuje soki owocowe, wodę, czy lemoniady. W USA co trzeci napój bezalkoholowy pochodzi od tego producenta.

6. Under Armour

Producent sportowego obuwia, ubrań i akcesoriów. Jako pierwszy opracował koszulki odprowadzające wilgoć.

5. Alexion Pharmaceuticals

Kolejna firma farmaceutyczna w zestawieniu. Specjalizuje się w lekach na wyjątkowo ciężkie i rzadkie choroby, takie jak napadowa nocna hemoglobinuria.

4. Incyte

Opracowuje terapie dla osób cierpiących na choroby nowotworowe. Kluczowy jest ich lek przeciwko mielofibrozie (włóknienie szpiku kostnego).

3. Regeneron

Produkuje leki stosowane przy ciężkich chorobach oczu, wysokim stężeniu złego cholesterolu czy raku jelita grubego.

2. Salesforce

Jeden ze światowych liderów rynku efektywnego zarządzania współpracą z klientami. Technologie, które oferuje, pozwalają przedsiębiorcom na sprawne zarządzanie sprzedażą oraz wzbudzanie zainteresowania klientów. Działania rozwiązań Salesforce opierają się na chmurze obliczeniowej, dzięki czemu można przewidzieć szanse sprzedażowe.

1. Tesla

Dziecko Elona Muska, producent samochodów elektrycznych. Tesla niewątpliwie zasługuje na pierwsze miejsce w zestawieniu. Samochody napędzane energią elektryczną, które w założeniu mają być dostępne dla wszystkich, z pewnością odmienią nasze życie. Priorytetem przedsiębiorstwa jest nie tyle zaspokajanie potrzeb doczesnych, co wizja dalszej przyszłości.

Jak widać, w zestawieniu znalazły się firmy, z których efektami pracy mamy styczność na co dzień. Przodują branże farmaceutyczne, co wynika niestety z potrzeb rynku. O ile wymóg tworzenia coraz to nowych leków nie jest dobrą nowiną, o tyle dobrze, że są firmy, które potrafią sprostać temu wyzwaniu.

Gwarancją sukcesu jest innowacyjność i twórczość. Tego należy się trzymać.

Jesteśmy ludźmi, twórzmy dla ludzi.

5.00 śr ocena (98% wynik) - 1 liczba głosów

Show one comment

30 czerwca, 2018
0

Bardzo ciekawa lista, może nie wszystkie pozycje są dla mnie, ale paroma od jakiegoś czasu się interesuję. dzięki za wpis.

Leave a Comment

Loading Posts...