Warszawa będąc największym miastem w Polsce, stanowi również największe zagłębie biznesowe. To główny ośrodek gospodarczy, polityczny i kulturalny. Stolica Polski bardzo prężnie się rozwija.
Właśnie tutaj socrealistyczna architektura z Pałacem Kultury i Nauki na czele łączy się z nowoczesnymi, przeszklonymi drapaczami chmur. Warszawę cechuje pomysłowość, odwaga, nowoczesna infrastruktura i nieszablonowe rozwiązania.
Nie bez powodu jest to miasto najbardziej przyjazne start-upom.
Ich lista jest naprawdę długa i imponująca. Przygotowaliśmy dla Was te najciekawsze, zapraszamy do lektury.
Warsaw Dog
Założyciele zaczynali w małej kawalerce, która pełniła funkcję mieszkalną, magazynową i biurową. Zajmują się produkcją kolorowych akcesoriów dla czworonogów. Stawiają na jakość, funkcjonalność, a także ciekawe wzory, których nie powstydziłby się na swoim ubraniu właściciel psa. Przed wprowadzeniem produktów na rynek, poddają je wielokrotnym testom i ulepszeniom.
Showroom.pl
To najpopularniejsza platforma modowa, która zajmuje się sprzedażą ubrań polskich projektantów. Jej założycielami są Michał Juda i Jasiek Stasz. Showroom przez pierwsze dni istnienia był aplikacją facebookową. Strona daje możliwość szybkich i bezpiecznych zakupów, a także jest doskonałym źródłem reklamy i możliwości pozyskania nowych klientów dla niezależnych projektantów.
Niebagatela
To pierwsza w Polsce manufaktura drewnianych okularów. Założyciel, Łukasz Marzecki, sam wymyślił własną technologię i sam nauczył się robić okulary. Zależało mu na tym, aby produkt był wyjątkowy nie tylko wizualnie, ale również spełniał jak najwyższe normy jakości.
Booksy
Wspierają biznesy z sektora health & beauty poprzez rozwiązanie, które pozwala szybko i łatwo umawiać wizyty. Początkowo testowali Booksy z 50 fryzjerami, którzy pomogli stworzyć cały model biznesowy. Użytkownicy platformy umawiają wizyty o 30% częściej niż Ci, którzy korzystają z tradycyjnych metod.
Ifinity
Dostarczają usługi nawigacji oraz geolokalizacji, które pozwalają w nadaniu kontekstu cyfrowego przestrzeni i konkretnym obiektom. Prawdziwą innowacją jest nawigacja i kontekstowe informowanie, które powstało z myślą o osobach niewidomych – fundacja Bloomberg Philanthropies wyróżniła Warszawę w konkursie The Mayors Challenge za to rozwiązanie.
Health Up
Firma opracowała system MySpiroo, który pomaga kontrolować problemy z układem oddechowym u pacjentów z astmą oraz przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Jest również bardzo pomocny przy ocenie wydolności oddechowej u sportowców. Do jego stworzenia twórcy, Łukasz Kołtowski i Piotr Bajtała, zostali zainspirowani raportami WHO oraz opinią znajomych z branży medycznej.
Wandlee
Firma zajmuje się tworzeniem algorytmów sztucznej inteligencji dla chatbotów. Są to programy, które pełnią funkcję wirtualnych asystentów. Ich zadaniem jest nie tylko dostarczanie informacji, ale również załatwianie różnych spraw. Założyciele stawiają na jakość obsługi i jej nieograniczoną dostępność.