Loading Posts...
korzystanie z ventolin na zapalenie płuc €123.95

W dzisiejszych czasach osobista skrzynka mailowa jest niemalże obowiązkiem, ale również sporym udogodnieniem. Zanim pojawiły się popularne portale społecznościowe i komunikatory, był to jedyny sposób na wymianę wiadomości w internecie. Jest to także jedno z najbardziej prywatnych miejsc w sieci. Dzięki temu może stanowić doskonałą formę kontaktu pomiędzy firmą a klientem.

Jakie ma zalety?

  1. Niski koszt

Reklama w radio czy telewizji jest dość kosztowna , szczególnie dla osób, które dopiero rozkręcają własną działalność. Większość z nas je wyłącza, bądź ignoruje. Marketing mailowy znacząco zmniejsza koszty drukowania, wysyłki i logistyki.

  1. Skuteczność

Kolejnym atutem tej formy marketingu jest jej indywidualny charakter i większe prawdopodobieństwo, że odbiorca naszą wiadomość otrzyma. Możemy wygenerować e-mail, który będzie skierowany bezpośrednio do klienta, np. umieścimy w nim życzenia urodzinowe bądź zapytamy o opinie na temat naszych usług.  Ciekawym rozwiązaniem jest również indywidualne powitanie, które można podzielić na kilka poziomów, aby lepiej poznać odbiorcę.

  1. Ekologiczność

Oprócz niskich kosztów, jest ekologiczny i bardzo przyszłościowy. Chroni zużycie papieru, toksycznych i szkodliwych dla środowiska farb drukarskich czy tonerów, ogranicza też emisję CO2 podczas transportu, który jest niezbędny przy tradycyjnych metodach.

  1. Szybkość

Mail dociera w ciągu kilku sekund do odbiorców, niezależnie od tego czy jest to sto osób, czy milion – oszczędność czasu jest tutaj ogromna, a prawdopodobieństwo jego niedostarczenia -niezwykle małe.

  1. Interaktywność

Klient może odpowiedzieć na maila, kliknąć w linki, obejrzeć załączone zdjęcia, czy grafiki. Tradycyjna ulotka tego nam nie da – zazwyczaj ląduje w koszu. Jest mierzalny, czyli wiemy kto w jaki sposób zareagował na niego. Daje nam to cenne wskazówki na przyszłość, pomaga w rozwinięciu wybranej przez nas formy promocji.

 

E-mail marketing jest bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla osób rozpoczynających działalność z mniejszym zasobem finansowym, ale również dla tych, którzy posiadają już dużą bazę klientów i chcą w łatwy i przede wszystkim szybki sposób się z nimi komunikować, bądź ich pozyskiwać. To niezwykle przyszłościowa, tania i wygodna forma marketingu.

 

 

0.00 śr ocena (0% wynik) - 0 liczba głosów

Leave a Comment

Loading Posts...