Loading Posts...
thuгвв " вђc ventolin 2 5mg €71.28

Start up – najczęściej kojarzony  z Internetem i nowymi technologiami. Kariera Start-upów nie trwa zbyt długo dlatego aktywnie poszukują nowych rozwiązań. To idealne rozwiązanie dla młodych i ambitnych ludzi. Według danych zebranych przez Fundację Start up Poland, w 2016 roku w naszym kraju działało ponad 2,6 tysięcy start-upów. Najwięcej otwiera się w Warszawie, gdzie projektów jest naprawdę dużo. Zaraz za nią plasuje się Kraków, Trójmiasto oraz Poznań.

Wywiad

Na początku warto zrobić rozeznanie środowiskowe, dowiedzieć się czego tak naprawdę ludzie potrzebują. Czy to co zostało wymyślone faktycznie jest potrzebne, czy odpowiada na zapotrzebowania rynku. Należy określić grupę docelową, przeprowadzić kilka jakościowych wywiadów aby poznać problem i jak najlepiej go rozwiązać aby należycie zaspokoić oczekiwania klientów.

Biznes plan

Jedną z ważniejszych czynności jest stworzenie biznes planu, który ma zadanie dostarczyć informację o wszystkich za i przeciw otwarciu własnego interesu. Może się okazać, że to co sobie wyobrażaliśmy według analiz nie ma szans na powodzenie. Możemy również zaplanować wyjście B, zbadać rynek czy pomyśleć nad odpowiednim marketingiem co w późniejszym etapie pomoże w prowadzeniu firmy.

Finansowanie

Na rynku jest sporo organizacji, które są gotowe zainwestować w młode firmy z dużymi możliwościami. Pomoc oferują m.in. dofinansowania Unii Europejskiej, fundusze venture capital jak i tzw. „anioły biznesu”. Ciekawą opcją są również kredyty oferowane przez banki, które udzielają wsparcia finansowego m.in. w  połączeniu z środkami otrzymanymi z UE.

Wirtualne biuro

Jeśli chcesz rozdzielić życie prywatne z zawodowym lub nie stać Cię na wynajęcie lokalu, dobrym rozwiązaniem będzie założenie wirtualnego biura, gdzie przy minimalnych kosztach możesz zyskać prestiżowy adres w centrum miasta i bieżącą obsługę Twojej korespondencji.

Logo

Jak funkcjonować bez logo? Przecież to znak rozpoznawczy, niezbędny do wydrukowania wizytówki, do strony internetowej czy oferty usług. Na początku działalności wymyślanie i projektowanie logo to strata czasu i pieniędzy. Warto rozejrzeć się za gotowym wzorem i kupić tanio na sprawdzonych stronach internetowych, a wizytówkę bez problemu można zaprojektować samodzielnie chociażby w Internecie.

To tylko kilka rozwiązań, które można zastosować zaczynając swoją przygodę ze Start UP. W prowadzeniu własnego biznesu kluczową rolę odgrywa elastyczność, umiejętność wykorzystania nadarzających się sytuacji oraz umiejętność działania w odpowiednim momencie.

5.00 śr ocena (98% wynik) - 1 liczba głosów

Show one comment

9 czerwca, 2018
0

jest trochę pracy. ciężko jest to wszystko ogarnąć

Leave a Comment

Loading Posts...