Loading Posts...
ventolin wykrztuśny untuk anak €102.50

10 wskazówek dla nowego przedsiębiorcy

Co skłania nas do tego, żeby zrobić pierwszy krok do przodu w całkiem nowym biznesie? Początkową motywacją zazwyczaj bywa wizja tego co chcemy zrobić i tego jak pozytywne efekty może to przynieść. Nowy pomysł to zawsze nowe wyzwanie.  Co zrobić, żeby osiągnąć cel, a przy tym nie zwariować? 

Poniżej 10 wskazówek dla nowego przedsiębiorcy !

  1. Wybierz specjalizację

Gdy w głowie mamy wiele pomysłów i zastanawiamy się, który z nich wybrać, najlepiej skupić się na tym co jest najbardziej niszowe. Klienci czekają na coś nowego, na produkt którego jeszcze nie znają. Najważniejsze żeby na początku skupić się na jednej usłudze, a dopiero w następnych stadiach rozwijać się dalej. Gdy chcemy zbyt wiele na raz, najbardziej prawdopodobnie  jest to, że żaden z pomysłów nie dojdzie do skutku.

  1. Miej realne podejście do porażki

Pierwsze potknięcie dla nowego przedsiębiorcy to moment, w którym albo sobie poradzi, albo się podda i zrezygnuje. Tutaj na podium staje racjonalne podejście do tematu. Mając w głowie wizje i nadzieję, musimy liczyć się z porażką. Racjonalne podejście oznacza, że nie mamy się poddawać, gdy napotkamy pierwszy zakręt. Porażka uczy błędu, którego więcej nie popełnimy, a to już połowa sukcesu.

  1. Zostaw pieniądze na później

Przedsiębiorcy, którzy wdrażają swój pomysł jedynie dla pieniędzy i tyko to przyświeca im cel – wiele tracą. Podążanie za pasją i poświęcenie dla swojego pomysłu to prawdziwy sukces. Wiadomym jest, że każdy liczy na zysk ze swojego biznesu. Trzeba jednak zostawić to na później – najpierw zaangażowanie i ciężka praca, później zarobek.

  1. Nie słuchaj tych, którzy mówią że się nie uda

W punkcie drugim mówiliśmy o realnym podejściu do porażki. Teraz czas na to, żeby nie ponieść jej przez opinię drugiego człowieka. Nikt za nas nie skończy naszego dzieła i nikt nie wie jak to dokładnie jest, być właśnie na tym miejscu. Opinia osób, które mówią, że się nie uda powinna być na samym końcu naszego łańcucha – nie ma sukcesu, gdy sami w niego nie wierzymy.

  1. Cały czas się ucz

Nieważne ile mamy lat i jak duże doświadczenie w pracy czy na rynku usług. Człowiek uczy się całe życie. Gdy przestaje to robić – przestaje widzieć. Ucz się cały czas, wyciągaj konsekwencje i uważnie obserwuj, żeby nie przegapić sukcesu, który może stać tuż obok Ciebie.

  1. Nie zwlekaj z działaniami

Nie zostawiaj tego co można zrobić dzisiaj, na jutro. Czas szybko ucieka, a terminy potrafią dogonić nawet największych pewniaków. Nie odwlekaj działań. Pamiętaj, że kolejny dzień jest na kolejne sprawy – na kolejny krok do sukcesu.

  1. Słuchaj swoich współpracowników i rynku

Opinia osób, które z Tobą współpracują jest bardzo ważna. Co dwie głowy to nie jedna. Ci, którzy dla Ciebie pracują, również znają potrzeby rynku, a czasem widzą nawet więcej błędów lub rozwiązań. Nie ignoruj sygnałów od ludzi, którzy razem z Tobą pracują na Twój sukces.

  1. Zaopatrz się w cierpliwość

Cierpliwości często brakuje tym, którzy chcą efekty już od razu. Nie bądź osobą, która po jednym wyjściu na siłownię chce mieć świetną sylwetkę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i cieszyć się z pierwszych efektów.

  1. Zdobywaj nowe znajomości

Poznawanie nowych ludzi i czerpanie od nich inspiracji to kolejny, bardzo znaczący klucz do sukcesu. Warto mieć osoby, które można poprosić o radę oraz pomoc. Utrzymywanie dobrych stosunków z kontrahentami,  a także innymi przedsiębiorcami bywają bardzo pomocne.

  1. Napędzaj się siłą swojego pomysłu

To co powinno napędzać Twój biznes to Twoja własna pasja. Poznaj ją z każdej strony, czerp z niej energię i nigdy nie zapominaj, że to Twój biznes to coś czego chcesz, a nie to co musisz. Niech Twój pomysł wspiera Twoją odwagę do podejmowania nawet tych najtrudniejszych decyzji.

0.00 śr ocena (0% wynik) - 0 liczba głosów

Show one comment

31 stycznia, 2017
0

Bardzo dobre zasady. Oczywiście ważny jest plan, a także zabezpieczenie finansowe i realna ocena sytuacji, badanie rynku. Ale ważne są także inne rzeczy – nastawienie, przekonanie,a także podejmowanie działania i aktywność.

Leave a Comment

Loading Posts...