Loading Posts...
ventolin HFA canada pharmacy €26.59

Ciekawe możliwości biznesowe w okresie zawirowań na rynku

Niepewność czasów w jakich przyszło nam żyć w 2020 roku, spowodowała, że wiele gałęzi przemysłu i usług, musiała całkowicie przedefiniować sposób funkcjonowania. Dotychczasowe działania, które na stałe zostały przyjęte, musiały ulec zmianie na wskutek pandemii.

Singapur, USA czy Włochy to tylko niektóre kraje, które wykazały się kreatywnością i zdecydowały na wykorzystanie ciekawych, efektywnych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy listę nowych sposobów na walkę z pandemią , które wprowadzono na całym świecie.

 

Lotnisko w Singapurze

Spośród wielu miejsc, które całkowicie musiały zmienić zasady bezpieczeństwa, na wyróżnienie zasługują lotniska. Ten usytuowany w Singapurze – Changi, wiodący prym wśród wprowadzenia najbardziej innowacyjnych zasad bezpieczeństwa., wyposażony jest w specjalne czujniki kioski typu „FAST” których zadaniem jest w znaczny sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów. 

Jak one działają? Zamiast wykorzystywać ekrany dotykowe, przybliża się jedynie palec do specjalnego czujnika na ekranie, który w skuteczny sposób identyfikuje dane, minimalizując przy tym kontakt z zarazkami. 

Innym ciekawym rozwiązaniem wykorzystywanym na Singapurskim lotnisku, są specjalne pasy imigracyjne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu biometrycznego, odprawa odbywa się automatycznie, poprzez technologię rozpoznawania twarzy oraz tęczówki.

Nie brakuje również specjalnych robotów czyszczących, które mają za zadanie dokładnie zdezynfekować każdą newralgiczną część lotnika.

 

Przestrzeń coworkingowa w USA

Niewątpliwie 2020 rok spowodował ogromne straty m.in. w branży coworkingowej. W USA postanowiono zaradzić temu poprzez otworzenie tak zwanych „second home”.  

W około 60 pomieszczeniach utworzono przestrzeń – centrum społecznościowe, które dostosowało warunki coworkingu, do wytycznych  bezpieczeństwa. Każde  pomieszczenie, jest oddzielnie wentylowane, a ogród, który poprzednio służył jako parking, zmieniono w jednoosobowe studia. Każdy pokój ma osobne okna, oraz oddzielnie zamykane korytarze, ograniczając tym samym możliwość rozprzestrzeniania się zarazków.

 

Rozwiązania w górnictwie w Chinach

Czy da się przejść na pracę zdalną w branży górniczej? Chińscy górnicy udowadniają, że zdalne sterowanie maszynami górniczymi jest jak najbardziej możliwe.

Specjalnie dopasowane oprogramowanie oraz sprzęt wizyjny umożliwia pracę poza kopalniami górnikom poprzez wykorzystanie technologii opartej na nowoczesnej sieci 5G.

Pracownicy podczas pracy znajdują się w specjalnych pracowniach.

 

Praca zdalna we Włoszech

We Włoszech nie zdecydowano się na innowacyjne rozwiązania, natomiast zachęcono pracowników z całego świata do pracy zdalnej na terenie Włoch. W takich regionach jak Toskania, Apulia czy też Molise wysłano zaproszenia do wszystkich, tych, którzy w 2020 roku musieli przejść na pracę zdalną. Do pobytu we Włoszech ma przekonać szybki oraz darmowy internet, a także pokrycie w 50%  kosztów zakwaterowania na terenie wybranych regionów. 

Zaproponowane działania mają na celu pobudzenie gospodarki, która zwłaszcza we Włoszech mocno ucierpiała na skutek zahamowań gospodarczych spowodowanych Covid-19.

 

Praca zdalna w Japonii

W Japonii, która przez wielu postrzegana jest jako kraj pracoholizmu, do tej pory rzadko stosowano pracę zdalną. Powód, dla którego tak mało pracodawców decyduje się na delegowanie pracy, to obawa przed nieodpowiednim jej wykonaniem oraz niedostosowaniem obowiązków do możliwości pracy zdalnej. Dopiero stosunkowo niedawno Japonia zaczęła dostrzegać korzyści płynące z pracy zdalnej. Wydajność pracy, oszczędność czasu oraz mniejszy stres, to tylko niektóre profity płynące z tzw. „Home Office” . W 2020 roku, praca zdalna udzieliła się również Japońskim pracodawcom, którzy musieli zmienić tradycyjny tryb pracy, na lepszy i bardziej dostosowany do zasad bezpieczeństwa.

 

Aplikacje do wideokonferencji

Na fali zmian w 2020 roku, na pewno pozytywnie zyskały wszelkie rozwiązania dedykowane  wideokonferencjom. Takie aplikacje jak Zoom, Microsoft Teams czy też Skype, w ostatnich miesiącach zdobyły ogromną popularność. Praca zdalna, w obecnych warunkach  ma rację bytu dzięki wideokonferencjom, które pomagają porozumiewać się określonym zespołom oraz osobom w pracy.

 

System wizowy 

W krajach, które mogą pochwalić się dogodnymi warunkami turystycznymi na przykład plażami, wprowadza się specjalny system wizowy, który polega na 12-miesięcznym okresie wizowym, umożliwiającym swobodną pracę zdalną przez cały rok. Wprowadzone rozwiązania mają pobudzić gospodarkę, poprzez atrakcyjny system, dostosowany do cyfrowych nomadów.

 

Specjalne sekcje Jogi dla pracowników

Firma z sektoru finansowego – Experin, w celu pobudzenia aktywności fizycznej pracowników, umożliwia odbywanie sesji Jogi w bezpieczny sposób, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. 

Podobne rozwiązania wykorzystuje się na całym świecie, firmy fundują sesje sportowe online, w celu utrzymania aktywności fizycznej swoich pracowników. 

Streaming zajęć fizycznych, na skutek zamknięcia wielu stref fitness oraz siłowni, stał się niezwykle popularny, każdy może przyłączyć się do ćwiczeń online, dołączając tym samym do zajęć grupowych.
Na sytuację, która utrudniła życie na całym świecie są więc sposoby. Obecna sytuacja na świecie zmusza nas do szukania coraz to nowszych rozwiązań, ułatwiających bezpieczne funkcjonowanie w świecie owładniętym pandemią. Przedstawione powyżej koncepcje mają korzystny wpływ na gospodarkę i dają nadzieję na lepsze jutro. Każda z osób prowadzących własną działalność zdaje sobie sprawę jak niepewna jest sytuacja na rynku i wie, że to czy się na nim utrzyma to kwestia jego sprytu i kreatywności, znajdowania rozwiązań na atakujące z każdej strony coraz to nowsze obostrzenia i lockdowny. Mimo faktu, iż obecna sytuacja nie napawa optymizmem, mamy nadzieję, że sposoby, które przedstawiliśmy powyżej na radzenie sobie z nią dadzą przedsiębiorcom nowe pomysły na utrzymanie swoich działalności oraz pracowników. Jesteśmy ciekawi z jakimi najciekawszymi rozwiązaniami spotkaliście się w tym roku?

0.00 śr ocena (0% wynik) - 0 liczba głosów

Leave a Comment

Loading Posts...